Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” było organizatorem II Pikniku Integracyjnego, który odbył się w Krakowie 6 czerwca.

Klika to stowarzyszenie młodych wolontariuszy, głównie studentów niosących pomoc i radość osobom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie powstało w 1971 roku przy klasztorze o.o.Dominikanów w Krakowie, kiedy członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Beczka rozpoczęli działalność mającą na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, zmierzającą do ich integracji w społeczeństwie. Zebrana w trakcie Imprezy kwota zostanie przeznaczona na budowę domu klikowicza dla osób niepełnosprawnych, którym zagraża samotność oraz umieszczenie w Domu Pomocy Społecznej albo ich warunki mieszkaniowe są bardzo trudne (w domu zamieszka  12 podopiecznych, będzie on też miejscem spotkań i integracji  podopiecznych i wolontariuszy a także ma posiadać zaplecze rehabilitacyjne). Piknik otrzymał patronaty medialne Radia Kraków, TVP 3 Kraków oraz honorowy patronat Prezydenta Miasta Krakowa.

Nasz chór, który często włącza się w akcje charytatywne na rzecz niepełnosprawnych miał przyjemność zaśpiewać na tej imprezie swój repertuar pogórzańsko-łemkowski, który bardzo podobał się publiczności.

Po koncercie odbyliśmy spacer przez rynek krakowski, z krótkim postojem w piwnicy Kawiarni Ratuszowej dla uzupełnienia płynów.

Pin It on Pinterest

Share This