Po sześciu latach znów w Krakowie

17 czerwca 2019 | Aktualności | 0 komentarzy

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” było organizatorem II Pikniku Integracyjnego, który odbył się w Krakowie 6 czerwca.

Klika to stowarzyszenie młodych wolontariuszy, głównie studentów niosących pomoc i radość osobom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie powstało w 1971 roku przy klasztorze o.o.Dominikanów w Krakowie, kiedy członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Beczka rozpoczęli działalność mającą na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, zmierzającą do ich integracji w społeczeństwie. Zebrana w trakcie Imprezy kwota zostanie przeznaczona na budowę domu klikowicza dla osób niepełnosprawnych, którym zagraża samotność oraz umieszczenie w Domu Pomocy Społecznej albo ich warunki mieszkaniowe są bardzo trudne (w domu zamieszka  12 podopiecznych, będzie on też miejscem spotkań i integracji  podopiecznych i wolontariuszy a także ma posiadać zaplecze rehabilitacyjne). Piknik otrzymał patronaty medialne Radia Kraków, TVP 3 Kraków oraz honorowy patronat Prezydenta Miasta Krakowa.

Nasz chór, który często włącza się w akcje charytatywne na rzecz niepełnosprawnych miał przyjemność zaśpiewać na tej imprezie swój repertuar pogórzańsko-łemkowski, który bardzo podobał się publiczności.

Po koncercie odbyliśmy spacer przez rynek krakowski, z krótkim postojem w piwnicy Kawiarni Ratuszowej dla uzupełnienia płynów.

Przeczytaj również:

1o lat Starego Dworca

1o lat Starego Dworca

29 lutego (co za dzień!) mieliśmy przyjemność zaśpiewać na wieczorze autorskim znanej, lubianej i...

Kolędowanie 2020

Kolędowanie 2020

Tegoroczny okres kolędowy był dla chóru „Belfersingers” bogaty w koncerty. 18 stycznia...

Kręcimy

Kręcimy

W ostatnich dniach stycznia zawitaliśmy wraz z ekipą Twin Pics Studio do Zakopanego, żeby...

Komentarze: 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This