Kręcimy

10 lutego 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

W ostatnich dniach stycznia zawitaliśmy wraz z ekipą Twin Pics Studio do Zakopanego, żeby zrealizować w zimowych tatrzańskich plenerach zdjęcia do videoklipu „Góry moje” z naszej płyty. Pierwszy dzień pracy – to wieczorne zdjęcia w Kościelisku w starej chałupie, skąd główny bohater wyrusza w swoją drogę. Drugi dzień od wczesnego poranka do popołudnia plenery na szczycie Kasprowego Wierchu, na który wyjechaliśmy prywatnym kursem kolejką. Na szczycie mieliśmy szczęście doświadczyć zmiennej pogody: od bezchmurnego nieba do zamieci śnieżnej i porywistego wiatru. Po południu kolejne zdjęcia w Kuźnicach na szlaku w stronę Kasprowego Wierchu – gdzie bohater spotyka góralkę (w tej roli – nasza chórzystka Bogusia Nowak). Trzeciego dnia kręcone były pozostałe ujęcia również w Kuźnicach na szlaku.

W rolę głównego bohatera wcielił się Stach Kilanowicz z Nowego Targu, człowiek gór, który Tatry schodził wzdłuż i wszerz, współzałożyciel Kliki (Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół). Ekipa realizująca videoklip zgodnie stwierdziła, że wielu zawodowych aktorów nie poradziłoby sobie z tą rolą tak, jak to zrobił Stach. Czekamy teraz na efekty.

Przy okazji okazało się, że członkowie ekipy filmowej, z którymi miałem przyjemność spędzić trzy dni to sympatyczni i pracowici ludzie. Każdy z nich wiedział, co ma w danym momencie robić, przerwy w kręceniu wykorzystywane były do przygotowania sprzętu (a nie było to takie proste w warunkach ostrej zimy), a nawet po zakończeniu zdjęć, na kwaterze, trwała praca nad przygotowaniem zadań i sprzętu na następny dzień.

Mamy nadzieję, że to nie pierwsze i ostatnie nasze wspólne przedsięwzięcie. Na razie dziękujemy ekipie: Tomek Drzewiecki – scenariusz i reżyseria, Kamil Gubała – zdjęcia, Adam Lipiński – asystent operatora/ostrzyciel, Krzysztof Bąk –  dźwięk, Sławomir Bergański – druga kamera, Katarzyna Gajda – charakteryzacja, kostiumy, Marta Jalowska – kierownik planu, kostiumy. I czekamy na teledysk.

Stanisław Dziedziak

 

 

 

Przeczytaj również:

Chór podczas pandemii

Chór podczas pandemii

Gdzieś od połowy marca nasza chóralna działalność zamarła. Musieliśmy jakoś przystosować się do...

1o lat Starego Dworca

1o lat Starego Dworca

29 lutego (co za dzień!) mieliśmy przyjemność zaśpiewać na wieczorze autorskim znanej, lubianej i...

Kolędowanie 2020

Kolędowanie 2020

Tegoroczny okres kolędowy był dla chóru „Belfersingers” bogaty w koncerty. 18 stycznia...

Komentarze: 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This