Chór podczas pandemii

11 kwietnia 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

Gdzieś od połowy marca nasza chóralna działalność zamarła. Musieliśmy jakoś przystosować się do nowych warunków w czasie pandemii. Co prawda odbywały się próby z nowym repertuarem i nadzieją na koncerty w nieodległym czasie. Byliśmy za to aktywni w mediach.

Na zaproszenie redaktor Elżbiety Lewickiej z Radia Rzeszów wystąpiliśmy w audycji „Niech gra muzyka nocą”, w której zaprezentowaliśmy piosenki z naszej płyty „Muzyczne inspiracje”. Łukasz Meyger, Stanisław Dziedziak i Stanisław Gurba opowiadali o chórze, stowarzyszeniu, powstawaniu repertuaru łemkowsko-pogórzańskiego, naszych fascynacjach i zainteresowaniach. Można jej posłuchać tutaj.

Podobną audycję nagraliśmy również w Radiu Kraków. W audycji „Na wschód od Zachodu” prowadzonym przez redaktor Annę Łoś (redaktor Anna została wyróżniona za tę audycję nagrodą im. Macieja Płażyńskiego). Staszkowie Gurba i Dziedziak wraz z aranżerem naszych pogórzańskich i łemkowskich piosenek – Mirkiem Bogoniem opowiadaliśmy o muzyce i zwyczajach naszego regionu, na styku wielu kultur. Audycja do odsłuchania tutaj.

 

Przeczytaj również:

1o lat Starego Dworca

1o lat Starego Dworca

29 lutego (co za dzień!) mieliśmy przyjemność zaśpiewać na wieczorze autorskim znanej, lubianej i...

Kolędowanie 2020

Kolędowanie 2020

Tegoroczny okres kolędowy był dla chóru „Belfersingers” bogaty w koncerty. 18 stycznia...

Kręcimy

Kręcimy

W ostatnich dniach stycznia zawitaliśmy wraz z ekipą Twin Pics Studio do Zakopanego, żeby...

Komentarze: 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This