XIV Biesiada Patriotyczna w Gorlickim Centrum Kultury

13 listopada 2025

Tegoroczne Święto Niepodległości w Gorlicach zakończyło się tradycyjną, czternastą już Biesiadą Patriotyczną, prowadzoną przez nasz chór. Ale zanim zabrzmiał 300-osobowy chór Gorliczan przy fortepianowym akompaniamencie Grzegorza Fiegi, wysłuchaliśmy koncertu utworów polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Władysława Moniuszki w wykonaniu Magdaleny Pawłowskiej (sopran) i Magdaleny Zębali (fortepian). A potem popłynęły wartkim nurtem piosenki obozowe, żołnierskie, legionowe i okupacyjne warszawskie. Nie obyło się, a jakże, bez bisów.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z biesiady.

foto: UM Gorlice, Gorlice24

Zobacz Również

Śpiewaliśmy dla Kubusia Chochołka

Śpiewaliśmy dla Kubusia Chochołka

W ostatnią sobotę  30 listopada w Gorlickim Centrum Kultury odbył się niezwykły koncert charytatywny pod hasłem „Blisko Serca, Muzyka Nadziei”, który przyciągnął tłumy i dostarczył wielu wzruszeń. Wśród wykonawców, którzy wystąpili dla Kubusia Chochołka, nie zabrakło...

Rozpoczynamy nowy projekt Erasmus+

Rozpoczynamy nowy projekt Erasmus+

Wizytą przygotowawczą rozpoczęliśmy realizację projektu Erasmus+ 2024-1-PL01-KA210-ADU-000252745 Edukacja muzyczna i muzykoterapia sposobem na podniesienie kompetencji kluczowych osób o mniejszych szansach. Odbyła się ona w Gorlicach w dniach 27-28 października 2024 i...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *