Wielkopiątkowe nocne czuwanie przy grobie Chrystusa

11 kwietnia 2012

W ciszy i skupieniu, wsłuchując się w dźwięki pieśni pasyjnych i wielkopostnych, kontemplując sakralne teksty uczestnicy adoracji przygotowanej przez nasz chór przeżywali wielkopiątkowe nocne czuwanie przy grobie Chrystusa, najpierw w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej a następnie w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Panny Maryi w Gorlicach.

Piękne teksty m.in. ks. Tadeusza Karyłowskiego, ks. Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera, Zbigniewa Książka, Lusi Ogińskiej, podkreślone muzyką między innymi Tomasa Luisa da Vittoria, Giuseppe Verdiego, Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha czy Maurice’a Duruflé zmuszały do zamyślenia i refleksji nad życiem, śmiercią, cierpieniem, wiarą lub jej brakiem, oczyszczeniem i nadzieją.

 

Zobacz Również

Za kolędę dziękujemy!

Za kolędę dziękujemy!

Tegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy 10 stycznia w słowackim Bardejovie, gdzie wzięliśmy udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej „Viera – nádej – láska!”. To wyjątkowe wydarzenie stało się dla nas nie tylko okazją do zaprezentowania przygotowanego...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *