Rozpoczęliśmy projekt w ERASMUS+

2 września 2022

W dniach 22-27 sierpnia 2022 gościliśmy w Kecskemét na pierwszym szkoleniu w programie Erasmus+: Projekt nr: 2022-1-PL01-KA122-ADU-000069615 pt. Muzyka rozwija kompetencje społeczne, sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Zajęcia odbywały się w Kecskemét Kodály Iskola, a prowadził je jeden z najlepszych na świecie specjalistów od nauczania muzyki metodą Kodaya – László Durányik. Oprócz zajęć teoretycznych mieliśmy możliwość uczestniczyć w próbach, spotkaniach i zajęciach z uczniami na różnym poziomie nauczania, od najmłodszych (Csiribiri), do najstarszych (Aurin Female Choir) Na zakończenie pobytu wraz z chórem dorosłych (Aurin Mixed Choir) zaśpiewaliśmy wspólny koncert na otwarcie wystawy współczesnej ikonografii w Galerii Stuki Cifrapalota.

Zwiedzaliśmy także miasto Kecskemét, bejrzeliśmy wiele ciekawych budowli: ratusz miejski, kościoły franciszkański, kalwiński, wielki (katolicki), synagogę, teatr Józsefa Katona, odbyliśmy całodniową wycieczkę do Budapesztu, a w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Eger, a zwłaszcza egerskie piwnice 🙂 Towarzyszyła nam zawsze Edit Palinkas – węgierska koordynatorka projektu.

Zobacz Również

20 lat Chóru Kameralnego „Belfersingers”

20 lat Chóru Kameralnego „Belfersingers”

10-lecie chóru "Belfersingers" obchodziliśmy, można powiedzieć, hucznie. Tym razem postanowiliśmy świętować kameralnie we własnym gronie. W cerkwi pw. Kosmy i Damiana w Skwirtnem ks. Wiesław Czaja odprawił Mszę Św. w intencji chóru, który uświetnił liturgię mszy, a...

Viera, nadej, laska 2022

Viera, nadej, laska 2022

W latach 2010 - 2016 Belfersingers i chórzyści z Bardejova i Zborova tworzyli polsko-słowacki chór kameralny Vox Amici - jedyny na świecie chór, którego członkami byli przedstawiciele dwóch państw. Dyrygowała nim Ivica Clementova. Chór często koncertował, organizował...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Share This