Tournée z Virtuosi di Praga

5 października 2022

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w ciekawym przedsięwzięciu – wykonanie utworu Missa Pastoralis (Msza Pastoralna) czeskiego współczesnego kompozytora Jiříego Pavlicy w kilku słowackich miastach z okazji Dni Kultury Czeskiej w Słowacji. Utwór i jeszcze inne wykonywała znana czeska orkiestra kameralna Virtuosi di Praga, soliści i chór.

Partię chóru wykonywało Collegium Cantorum z Bardejova oraz na zaproszenie Ivicy Clementovej – dyrygentki tego chóru – nasz chór Belfersingers.

27 września koncertem w bardejowskiej bazylice rozpoczęliśmy czterodniowie tournée, które zakończyliśmy 30 września koncertem w Gorlicach. Msza pastoralna (pasterska) to bardzo radosny utwór bożonarodzeniowy, w którym Pavlica użył tekstów w języku łacińskim i ojczystym (czeskim).

Wszystkie koncerty (w Bardejovie, Košicach, Humennem i na zakończenie w Gorlicach)  cieszyły się dużą popularnością i zawsze kończyły owacją na stojąco.

Było to dla chóru duże przeżycie, bo po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w takim przedsięwzięciu i współpracy ze znakomitymi artystami: orkiestrą Virtuosi di Praga pod kierunkiem Oldřicha Vlčka, solistami Minyoung (Park Korea Płd,) i Dagmar Drechslerovą – sopran, Jiřím Emmerem – organy oraz naszymi słowackimi przyjaciółmi – chórem Collegium Cantorum.

 

 

Zobacz Również

Viera, nadej, laska 2022

Viera, nadej, laska 2022

W latach 2010 - 2016 Belfersingers i chórzyści z Bardejova i Zborova tworzyli polsko-słowacki chór kameralny Vox Amici - jedyny na świecie chór, którego członkami byli przedstawiciele dwóch państw. Dyrygowała nim Ivica Clementova. Chór często koncertował, organizował...

Śpiewaliśmy w Powroźniku

Śpiewaliśmy w Powroźniku

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od Dawida Nawalańca, dyrygenta chóru Cantando Canzoni z Zakliczyna i Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika do wzięcia udziału w III Koncercie Cecyliańskim, który miał miejsce w kościele p.w. św. Judy Tadeusza w Powroźniku....

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Share This