Śpiewaliśmy w Powroźniku

30 listopada 2022

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od Dawida Nawalańca, dyrygenta chóru Cantando Canzoni z Zakliczyna i Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika do wzięcia udziału w III Koncercie Cecyliańskim, który miał miejsce w kościele p.w. św. Judy Tadeusza w Powroźniku. Uroczystą oprawę Mszy św. zapewniły wszystkie chóry, które następnie wykonały koncert pieśni sakralnych.

Serdecznie dziękujemy Dawidowi za zaproszenie, ks. Andrzejowi Romanowskiemu za ugoszczenie, obu chórom za przesympatyczne spotkanie, a Paniom z KGW za pyszne jedzonko.

Warto wspomnieć, że dwaj nasi chórzyści (Stanisław Gurba i Stanisław Dziedziak) wspólnie z Dawidem Nawalańcem śpiewali w Podkarpackim Chórze Męskim.

Zobacz Również

Viera, nadej, laska 2022

Viera, nadej, laska 2022

W latach 2010 - 2016 Belfersingers i chórzyści z Bardejova i Zborova tworzyli polsko-słowacki chór kameralny Vox Amici - jedyny na świecie chór, którego członkami byli przedstawiciele dwóch państw. Dyrygowała nim Ivica Clementova. Chór często koncertował, organizował...

Tradycja śpiewania w Święto Niepodległości 2022

Tradycja śpiewania w Święto Niepodległości 2022

Jak co roku chór Belfersingers śpiewał z Gorliczanami w Święto Niepodległości. Z powodu remontu GCK  biesiada patriotyczna odbyła się na sali gimnastycznej Liceum im. Marcina Kromera. Wcześniej miały miejsce tradycyjne uroczystości: Msza św. za Ojczyznę, przemarsz pod...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Share This