20 lat Chóru Kameralnego „Belfersingers”

20 grudnia 2022

10-lecie chóru „Belfersingers” obchodziliśmy, można powiedzieć, hucznie. Tym razem postanowiliśmy świętować kameralnie we własnym gronie. W cerkwi pw. Kosmy i Damiana w Skwirtnem ks. Wiesław Czaja odprawił Mszę Św. w intencji chóru, który uświetnił liturgię mszy, a następnie wykonał krótki koncert pieśni liturgicznych i ludowych.

Klika dni przed naszym świętem Redakcja Katolicka TVP3 Rzeszów zaproponowała nam po nabożeństwie w Skwirnem nagranie kilku kolęd i pieśni łemkowskich do przygotowywanego reportażu o kulturze łemkowskiej. Mimo, że nagranie przebiegało szybko i sprawnie, przenikliwe zimno (jak to bywa w nieogrzewanej cerkwi w zimie) dało nam się we znaki, za to późniejsza gorąca kolacja nam to zrekompensowała.

Reportaże można obejrzeć pod linkami:Wierni obrządków wschodnich przygotowują się do świąt (tvp.pl)  i  Kultura: Świąteczny świat Łemków (tvp.pl)

 

20 lat minęło, przez chór przewinęło się wiele osób, zaśpiewaliśmy wiele koncertów w wielu miejscach w kraju i za granicą. A teraz z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Zobacz Również

Viera, nadej, laska 2022

Viera, nadej, laska 2022

W latach 2010 - 2016 Belfersingers i chórzyści z Bardejova i Zborova tworzyli polsko-słowacki chór kameralny Vox Amici - jedyny na świecie chór, którego członkami byli przedstawiciele dwóch państw. Dyrygowała nim Ivica Clementova. Chór często koncertował, organizował...

Kolędowanie 2023

Kolędowanie 2023

Czas kolędowania  Anno Domini 2022/ 2023 rozpoczęliśmy 11 grudnia koncertem kolęd w Pałacu Długoszów w Siarach. Zaśpiewaliśmy dla odwiedzających i wystawiających na Pchlim Targu, który cyklicznie tutaj się odbywa. Ze względu na znaczne nocne opady śniegu i utrudniony...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Share This