20 lat Chóru Kameralnego „Belfersingers”

20 grudnia 2022

10-lecie chóru „Belfersingers” obchodziliśmy, można powiedzieć, hucznie. Tym razem postanowiliśmy świętować kameralnie we własnym gronie. W cerkwi pw. Kosmy i Damiana w Skwirtnem ks. Wiesław Czaja odprawił Mszę Św. w intencji chóru, który uświetnił liturgię mszy, a następnie wykonał krótki koncert pieśni liturgicznych i ludowych.

Klika dni przed naszym świętem Redakcja Katolicka TVP3 Rzeszów zaproponowała nam po nabożeństwie w Skwirnem nagranie w cerkwi w Kwiatoniu kilku kolęd i pieśni łemkowskich do przygotowywanego reportażu o kulturze łemkowskiej. Mimo, że nagranie przebiegało szybko i sprawnie, przenikliwe zimno (jak to bywa w nieogrzewanej cerkwi w zimie) dało nam się we znaki, za to późniejsza gorąca kolacja nam to zrekompensowała.

Reportaże można obejrzeć pod linkami:Wierni obrządków wschodnich przygotowują się do świąt (tvp.pl)  i  Kultura: Świąteczny świat Łemków (tvp.pl)

 

20 lat minęło, przez chór przewinęło się wiele osób, zaśpiewaliśmy wiele koncertów w wielu miejscach w kraju i za granicą. A teraz z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Zobacz Również

Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Łużnej

Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Łużnej

W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 roku, w Łużnej odbył się 8. Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej "Adoramus Te, Christe". To wyjątkowe wydarzenie muzyczne na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu, gromadząc co roku miłośników muzyki chóralnej i pasyjnej...

Znów w Bieczu

Znów w Bieczu

4 lutego ponownie mieliśmy przyjemność zaśpiewać w Bieczu. Tym razem na dorocznym spotkaniu Burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowicza z mieszkańcami gminy Biecz i okolicznych miejscowości, które odbyło się 4 lutego w kinie Farys. W części artystycznej wystąpiła...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Share This