Sesja nagraniowa

20 października 2021

Bezpośrednio po warsztatch w Zdyni spotkaliśmy się w sali reprezentacyjnej Kasztelu w Szymbarku, gdzie nagraliśmy kolędy i pastorałki pogórzańskie i łemkowskie. Trzy popołudnia i wieczory wytężonej pracy zaowocowały materiałem na płytę, która powinna się ukazać pod koniec grudnia. Za jakość nagrań ponownie odpowiadał realizator dżwięku Grzegorz Stec, z którym nagrywaliśmy poprzednią płytę, a nagrania prowadził dyrygent Kuba Zwierz.

Atmosfera nagrań jak to zwykle w 'Belfersingers’ rewelacyjna, mimo skomplikowanego i trudnego materiału. który mieliśmy zrealizować. W nagraniach uczestniczyła również snynna łemkowska pieśniarka Julia Doszna oraz znakomite zespoły: kwartet smyczkowy Beskid oraz łemkowski zespół folkowy Serencza.

Fotografie, które prezentujemy nie oddają w pełni ani solidnej pracy, którą wykonaliśmy, ani świetnej atmosfery, która temu towarzyszyła.

Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

 

Zobacz Również

Za kolędę dziękujemy!

Za kolędę dziękujemy!

Tegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy 10 stycznia w słowackim Bardejovie, gdzie wzięliśmy udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej „Viera – nádej – láska!”. To wyjątkowe wydarzenie stało się dla nas nie tylko okazją do zaprezentowania przygotowanego...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *